#1 2006-06-26 14:09:42

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Kręgi w zbożu

Zbożowe kręgi to ostatnimi czasy bardzo popularny temat, głównie za sprawą Wylatowa. Dyskusje nad istotą tego fenomenu toczą się w prasie, telewizji... Coraz częściej zadajemy sobie pytanie jak powstają piktogramy? Co lub kto i w jakim celu wyrysowuje niekiedy naprawdę niesamowite znaki w zbożu.

Powszechnie przyjęto, że za fenomen powstawania rysunków w zbożu odpowiedzialne są "kule energii". Znamy kilka przypadków gdy udało się zarejstrować kamerą video proces powstawania znaków w zbożu. Nadal nie wiemy z czym tak naprawdę mamy do czynienia

Zamieszczam link do zdjęć oraz drugi link Tajemnicze kręgi w Wejherowie , jeżeli macie jakieś inne to proszę też zamieszczać, no i zapraszam do wymiany zdań


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#2 2006-07-08 10:01:18

kl16

Początkujący użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 46
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

Na życzenie agi, zdjęcia z okolic Wylatowa, zobacz na zdjęcie 3 rząd 2 od lewej na te cienie
http://www.wylatowo.pl/galeria.php?dzial=piktogramy

Offline

 

#3 2006-07-08 10:25:34

Alienn

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 14
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

są lepsze zdjęcia w necie. Czy nie myślicie, że to człowiek mógł tego dokonać. Noce o tej porze są raczej pogodne, wystarczy ze 3-4 osoby, sznurek i deska. Jeden stoi nieruchomo wyznaczając środek itd, czytaliście o tym, to wiecie, że ta teoria jest możliwa. Można zamiast deski użyć walca ogrodowego.

Offline

 

#4 2006-07-08 10:29:58

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

O to coś dla mnie !!!

...A więc. W zeszłe wakacje wraz z przyjaciółmi i moim 7-letnim synem, wędrowaliśmy sobie po Kaszubach od jeziora do jeziora. Gdzieś w pobliżu Wieżycy zatrzymaliśmy się na nocleg u jakiś tam gospodarzy i na ich terenie rozpaliliśmy małe ognisko, piekliśmy kiełbasy i piliśmy piwko (bez alkoholowe ) Poszedłem o którejś tam w nocy zobaczyć czy i jak śpi moje dziecię. Gdy wszedłem do domostwa nagle zgasło światło z zapalniczką w ręku przykryłem dzieciaka i wyszedłem z powrotem. Na zewnątrz wszyscy byli poddenerwowani wraz z gospodarzami, choć dopiero ode mnie się dowiedzieli, że nie ma światła. Gospodarze polecieli zobaczyć co się stało i po chwili oznajmili mi, że wszystko jest O.K i czy aby nie za dużo tego piwka wypiłem. Rano wszyscy zdębieliśmy !!! na polu tych państwa w odległości może 500m ujrzeliśmy niewielki piktogram w zbożu. Trzy koła idealnie uczesanego zboża tworzące jakby trójkąt, całość wielkości, myślę 15m na 15m koła większe niż ja czyli powyżej 180 cm Przyjechała policja zbiegli się ludziska z pobliskich domostw ogólne zamieszanie. Niestety musieliśmy już jechać bowiem tego dnia wszyscy razem szliśmy na koncert Jean Michel Jarre "Droga do wolności" w Gdańsku. Obejżeliśmy dokładnie te n piktogram i wiem jedno na 100%, tego nie zrobili ludzie !!! to było zbyt idealne i czuło się to będąc tam. Dokładnie wygniecione w jedną stronę spiralnie jakby kłosy zbóż i żadnej wydeptanej ścieżki do nich i pomiędzy nimi. Cały mój męski techniczny umysł mówił mi, że to nie możliwe, nie dało by się czegoś takiego zrobić w nocy, bez śmigłowca czy bardzo dalekiego dźwigu i tak dokładnie. Podczas tego wspaniałego, spektakularnego i niezwykłego koncertu, dostaliśmy smsa od tych państwa co nas gościli, że są na wieży widokowej we Wieżycy (około 400m npm) i widzą łunę sztucznych ogni, które rozświetlały wtedy Gdańsk podczas koncertu, zresztą nigdy wcześniej Gdańsk takich sztucznych ogni nie widział. Wieżyca jest jakieś 45-50 km od Gdańska. Nie znalazłem nigdzie wzmianki na temat tego właśnie piktogramu, nie miałem wtedy internetu więc tylko prasa, może wy coś czytaliście gdzieś. Wiem natomiast, że całe to zjawisko zmieniło coś w nas wszystkich, całe to zjawisko i ten koncert. Razem, najniezwyklejsze przeżycie jakie mnie spotkało (z wyjątkiem narodzin dziecka)(i pierwszego razu ), wierzcie mi.

Ostatnio edytowany przez Allenisko (2007-06-14 17:00:46)

Offline

 

#5 2006-07-08 10:36:33

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

Alienn napisał:

są lepsze zdjęcia w necie. Czy nie myślicie, że to człowiek mógł tego dokonać. Noce o tej porze są raczej pogodne, wystarczy ze 3-4 osoby, sznurek i deska. Jeden stoi nieruchomo wyznaczając środek itd, czytaliście o tym, to wiecie, że ta teoria jest możliwa. Można zamiast deski użyć walca ogrodowego.

Pewno i tak. Ale gdyby to było tak powszechne, wszyscy bo to sobie dla jaj robili, potem by się znudziło i temat by znikł albo jeden z drugim by się wygadali albo ktoś by im zaproponował kosmiczną kasę z zdradzenie techniki itp, itd. I pewnie czasem ludzkie kręgi sie znajdą ale ja sobie teraz zadaję pytanie nie jak to się robi ale po co ???

Offline

 

#6 2006-07-08 10:45:09

aga

Moderator

Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 107
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

O tym nic nie czytałam ale poszukam w internecie, wiem jak to było (ale tam nie byłam ) w Wylatowie , tam często pojawiały się takie kręgi i podejrzewano, że ktoś to robi celowo, no i mimo kamer czy nawet specjalnie przygotowanych czujników, no i tuż przed oczami obserwujących pola ludzi piktogram powstał kilkaset metrów dalej


Żyjemy tylko po to, aby odkryć piękno. Wszystko inne jest jedynie sztuką oczekiwania

Offline

 

#7 2006-07-08 11:03:13

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: Kręgi w zbożu

Po co to się dowiemy jak zrozumiemy znaczenie tych piktogramów, to co chcą znaleźć naukowcy modele przestrzenne, ułady geometryczne, może nie iść w odpowiednim kierunku. Założenia jakie przyjmujemy aby to wyjaśnić, jest typowo ludzkie. Możemy nie dysponować odpowiednim modelem, aby to wyjaśnić.


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#8 2006-07-08 11:25:01

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

No tak ale gdy będziemy wiedzieć po co to jest zrozumiemy znaczenia poszczegulnych piktogramów. Palnę teraz. Np. piktogramy są po to aby nas nauczyć jezyka wszechświata i tak krągłe to dobro ostre to zło. Podkreślam, że palnąłem. Wydaje mi się, że najpierw pyt. dlaczego są a potem co znaczą. Wiem, typowe myślenie ziemianina skażonego ludzkim systemem wartości ale to my. Zakładając, iż nie są to jakieś zwyczajne zjawiska natury, których nie znamy.

Ostatnio edytowany przez Allenisko (2006-07-08 11:26:28)

Offline

 

#9 2006-07-08 12:00:14

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: Kręgi w zbożu

Pytań jest wiele, teorii też i żadna nie jest zła ale myślę, że szukając nie można zakładać, że ta czy ta jest lepsza.
Zobaczcie co dała analiza piktogramów
    http://wylatowo.mogilno.pl/art_signs/02spostrzezeniakluczw1_min.jpg      http://img149.imageshack.us/img149/280/03spostrzezeniakluczw2min2cd.jpg

oraz to, że się wzory powtarzają

    http://wylatowo.mogilno.pl/art_signs/04spostrzezeniaprzen1_min.jpg   http://wylatowo.mogilno.pl/art_signs/05spostrzezeniaprzen2_mim.jpg

ps: Dodałem odnośniki do dużych wymiarów


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#10 2006-07-08 17:13:07

Alienn

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 14
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

Nie to, że nie wierzę w UFO ale , tylko te kregi mogły powstać przez działanie jakichś sił przyrody bo dlaczego tak czesto występują w tych samych miejscach?

Offline

 

#11 2006-07-08 17:27:23

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: Kręgi w zbożu

Nikt tu nie twierdzi w 100%, że to zrobili kosmici ale pomyśl sam i popatrz na te znaki, czy można zaplanować i wykonać je potem w pośpiechu, wiedząc, że w każdej chwili może ktoś Ciebie zobaczyć. Poza tym te zboże nie było połamane, no i nigdzie nie znaleziono żadnych śladów pobytu ludzkiego, zawsze coś takiego zostaje. Spróbuj zaprojektować taki piktogram, a potem wykonać.


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#12 2006-07-08 18:07:15

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

Tak patrzę na te obrazki, pomyślałem, że to inny sposób zapisywania przestrrzeni trójwymiarowej na dwówumiarze, taki inny rysunek techniczny.

Offline

 

#13 2006-07-08 18:19:49

wojtek

Początkujący użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

Allien niedowiarku , czy to człowiek albo siły natury mogły zrobić?

http://www.discoverychannel.pl/konspiracje_mity/miejsca/kregi_w_zbozu/asset/8603724913217785_41c0fd06f9f63108dbabcca9d57645213a789373.jpg

http://www.discoverychannel.pl/konspiracje_mity/miejsca/kregi_w_zbozu/asset/42265401686141324_5b4882ad219e1416d4005bc55d94a5fff02021ee.jpg

Zrób to sam

Offline

 

#14 2006-07-08 18:27:03

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kręgi w zbożu

http://images2.fotosik.pl/99/a695375f21c6c04am.jpg

http://images1.fotosik.pl/100/c6a5772833f95d0cm.jpg

http://images3.fotosik.pl/99/904b360687abb3d0m.jpg

Alien to obcy, chce nas zwieść, aby nas zjeść.

Offline

 

#15 2006-07-08 18:28:25

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: Kręgi w zbożu

Ten pierwszy czerwony przypomina model planetarny ale tu znowu łatwo się pomylić bo patrząc na to chciałem to zobaczyć ale człowiek coś takiego stworzyć, to jest niemożliwe, wystarczy zobaczyć te co ja dałem i te co wojtek. Pytanie tylko jak one powstają?
ps: no i te co Allenisko, bo pisałem posta i ich nie widziałem.


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora