#1 2006-06-26 14:02:27

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

EKSPERYMENT FILADELFIA

W roku 1943 wojsko amerykańskie prowadziło badania o kryptonimie THE MONTAUK PROJECT. Miały one na celu ukrycie okrętu wojennego przed radarami. Eksperymenty prowadzono na statku USS Eldridge, stacjonującym w Filadelfii. 12 sierpnia w zatoce rozpoczęto prace. Uruchomiono aparaturę. Na minutę okręt zniknął z radarów. Sukces. Radość naukowców przerwało jednak pewne nieoczekiwane wydarzenie. Nagły, niebieski błysk spowodował, że USS Eldridge zniknął! Nie wysyłał sygnałów radiowych. Po czterech godzinach pojawił się ponownie. Już na pierwszy rzut oka widać było, że coś jest nie tak. Infrastruktura okrętu była poważnie uszkodzona. Wielu marynarzy nie żyło. Inni objawiali poważne zaburzenia psychiczne. Uratowali się tylko ci, którzy byli pod pokładem. Al Bielek, jeden z niewielu którzy przeżyli twierdzi, że pojawił się w 1983 roku.
Początkowo uważano, ze eksperyment ten miał miejsce tylko raz. Jednak pojawiły się nowe fakty. Dwaj dziennikarze z Nowego Yorku zbierając materiały do książki

o zjawiskach paranormalnych natrafili na list kapitana Franklina Reno. Opisywał on, że z pokładu parowca "Adres Furuseth" obserwował znikanie krążownika. Zdarzenie to datował na 18-20 sierpnia 1943 roku. Ponieważ wszystkie inne źródła mówiły, że eksperyment przeprowadzono w październiku postanowiono to dokładniej sprawdzić. Dziennikarze zwrócili się do biura prasowego marynarki wojennej z prośbą o udostępnienie dzienników pokładowych obu statków: krążownika, na którym przeprowadzano eksperymenty oraz parowca "Adres Furuseth". Wraz z nimi otrzymali list z wyjaśnieniem, że dziennik jest miejscami uszkodzony, ponieważ w warunkach wojennych narażony był na różne niebezpieczeństwa. Z obu dzienników jasno wynikało, ze oba statki spotkały się na morzu dwa razy: 20 sierpnia 1942 roku oraz w okolicach 6 października. Wynika z tego jasno, ze eksperyment został przeprowadzony dwukrotnie! Oczywiście karty w okolicach tych dat okazały się najbardziej

zniszczone. Sprawa została objęta ścisłą tajemnicą, a wszyscy świadkowie zginęli w tajemniczych wypadkach lub zamilkli na zawsze. Również wiele osób, które zaczęły odkrywać tajemnice eksperymentu "Filadelfia" tajemniczo zniknęło.
Ale dlaczego? Czy nie był to zwykły eksperyment wojskowy? Cóż było w nim takiego niezwykłego. Odpowiedzi na to pytanie udzielił fizyk jądrowy z Bostonu. Według niego eksperyment ten mógł doprowadzić do zagłady całej ludzkości ! Otóż od 1905 roku, kiedy to Albert Einstein opracował teorie pola niestatecznego, wiadomo z obliczeń, ze mogłoby ono w miarę upływu czasu zmieniać strukturę cząsteczek. Gdyby wiec cząsteczki, z których zbudowany jest człowiek, oddaliły się od siebie, przybralibyśmy formę tak rozrzedzona, Iż bylibyśmy dla siebie niewidoczni. Ziemia stała by się środowiskiem miliardów swoistych duchów. Wszystko wskazuje na to, że zjawiska jakie miały miejsce w czasie eksperymentu "Filadelfia", a wiec znikanie i przemieszczanie się w czasie i przestrzeni

były początkiem owego rozrzedzania się cząsteczek materii. Ten rodzaj pola elektromagnetycznego, jaki zastosowano, mógł wywołać pole niestateczne, które zaczęłoby się rozszerzać w sposób niekontrolowany. Uczeni szybko zdali sobie sprawę, że kontynuowanie prac doprowadzić musi do zniknięcia wszystkiego, co istnieje na Ziemi, a później samej planety.
W końcu udało się jednak dotrzeć do opisu eksperymentu "Filadelfia": Gdy uruchomiono generatory wokół statku ukazała się lekka, święcąca, zielonkawa mgiełka. Mgła taka była często obserwowana podczas niewyjaśnionych zdarzeń w Trójkącie Bermudzkim. Ogarnęła ona bardzo szybko cały okręt. Pole magnetyczne miało kształt elipsoidy i rozciągało się 100 metrów z każdej strony okrętu. Wszystkie osoby, które znalazły się w tym polu, widać było jako niewyraźne zarysy sylwetek. Ci którzy znajdowali się na pokładzie sprawiali takie wrażenie jakby chodzili lub stali w powietrzu. Po zwiększeniu siły pola osoby znajdujące się poza nim nie mogły w ogóle

niczego dostrzec poza odciskiem kadłuba w wodzie. Polowa oficerów i załogi okrętu momentalnie kompletnie zwariowała. Niektórzy, przez dłuższy czas po eksperymencie, trzymani byli w specjalnych ośrodkach, gdzie otrzymywali specjalistyczną naukową pomoc. U wielu z członków załogi pozostały zwiększone zdolności psychiczne oraz zdolność transmutacji czyli czasowego znikania lub pojawiania się w różnych miejscach. Do typowych skutków ubocznych zbyt długiego przebywania w polu magnetycznym należały: "unoszenie się w powietrzu", "tkwienie bez ruchu", "zamarzanie". Człowiek, który "tkwił bez ruchu" nie mógł poruszać się z własnej woli. Jeśli w takiej chwili nie podbiegło do niego kilku kolegów znajdujących się z nim w polu magnetycznym i nie położyło na nim swoich rak wówczas "zamarzał". Kiedy człowiek "zamarzał" oznaczało się dokładnie jego pozycje i wyłączało pole magnetyczne. Wszyscy poza "zamrożonym" mogli znów poruszać się w swoich materialnych ciałach. Następnie członek załogi o

najkrótszym stażu musiał iść w to miejsce gdzie był "zamrożony" i odszukać jego twarz lub fragment skóry nie osłonięty mundurem. Było to potrzebne do zastosowania specjalnie skonstruowanej maszyny do "rozmrażania". "Rozmrażanie" trwało od jednej godziny do sześciu miesięcy.
Cytat ze strony: http://ngc224.w.interia.pl

Zapraszam do dyskusji


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#2 2006-07-11 21:35:47

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Oglądałem film fabularny pod tym samym tytułem i też coś czytałem na ten temat.
Może zjawiska paranormalne to dalsza nie poznana jeszcze nauka. Tak jak łączność bezprzewodowa, była utorzsamiana na początku samym, ze zwyczajnym przekrętem a nawet z diabłem.

Offline

 

#3 2006-07-11 22:41:43

kl16

Początkujący użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 46
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

nie wiem co napisać, bo mogą być dwa wytłumaczenia:
1) my stworzyliśmy UFO
2) ufo nas stworzyło
może być też tak że wkroczyliśmy za szybko tam gdzie nie możemy jeszcze

chyba zostane filozofem

Offline

 

#4 2006-07-13 14:51:26

miro

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Raczej z ufo to nic nie ma wspólnego, jakiś eksperyment który wymknął się uczonym, można tylko zapytać skad technologia?

Offline

 

#5 2006-08-05 17:18:19

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Przypadek ten, myślę należy utożsamiać z możliwością zawartą w środowisku  na przemieszczanie się w przestrzeni z pominięciem czasu. Co by mi tłumaczyło jak "ufo" maże dotrzeć do nas mimo ograniczeń stawianych przez obecny stan nauki  tzn. tak wielkich odległości jakie są między np. gwiazdami. Nie można przekroczyć prędkości światła żadnej "materialnej materii" to nie możliwe. Więc lot do np. Proxsima Centaaur zajęła by 4,3 roku świetlnego, pomijając wyjście z grawitacji Ziemi i co ważniejsze Słońca (trzecia prędkość kosmiczna 16,7 km/s) i co jeszcze ważniejsze przyspieszenia obiektu do np. połowy prędkości światła co by przeciążenie dało by się znieść przez człowieka. Samo przyspieszenie do tej prędkości to lata. Więc po prostu to nie możliwe i nie tylko z podstaw fizyki kwantowej, ponieważ zbliżenie się materii do prędkości światła to wzrost masy do nieskończoności i dążenie rozmiaru do zera czyli zapadanie się. To punkt osobliwy więc samo podtrzymujące się źródło grawitacji. Czarna dziura jak ktoś woli. Ale wyobraźcie sobie człowieka w tym wirze praw nie mających nic wspólnego z linearnym myślenie ziemskich zakorzenionych praw bytu fizycznego, który ma to po prostu wytrzymać. Więc myślę ale nie tylko ja , że jest furtka w prawach fizyki, która pozwala na tak dalekie podróże bez tych "ziemskich obciążeń" a mianowicie zakrzywienie przestrzeni. Sławny przykład: Najkrótsza droga z jednego rogu kartki papieru do  następnego to linia prosta ale gdyby pomyśleć to można kartkę zagiąć i te punkty były by koło siebie. I myślę, że owy eksperyment właśnie o takie zasady gdzieś tam zahacza. To by tłumaczyło skąd ufolce się biorą u nas skoro nie da się śmignąć przez przestrzeń szybciej niż~ 300000km/s jakieś około 10 000 000 000 km/h a wszystko jest cholernie daleko. Najlepiej wyobrazić to sobie zmniejszając skalę. I tak gdy zmniejszymy Ziemię do rozmiarów piłki od kosza to ostatnia planeta Pluton była by w przyjętej skali  ~ 1,1 km. światło i Ciepło do ziemi od słońca dociera po ~8,5 min. A więc ufolce jako twór biologiczny mają ten sam kłopot. Może tez mieli swój eksperyment Filadelfijski i wiedzą cos więcej. Boże ale się rozgryzałem, mam nadzieję, że wiecie ogólnie o co mi chodzi.
PS. Ma to związek z Ufo.

Offline

 

#6 2006-08-05 18:40:16

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

na wykłady nie chodziłem, a poczułem się jak na jednym z nich , myślę raczej tu o technologii która może nasz przerazić, nie umiem tak pisać jak ty ale myślę, że potrafimy więcej tylko o tym nie wiemy, bo to tajemnica.
No i skąd u nas taka technologia

Ostatnio edytowany przez osa (2006-08-05 18:55:57)


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#7 2006-08-05 19:26:47

Allenisko

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 58
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

W ewangelii św Tomasza, uznanej jako apokryf, napisano słowa Jezusa : między wieloma ciekawymi wersami był taki jeden " ...Rozłup kamień, ja tam będę..." Wszystko co teraz znane powstawało w wyniku przypadków np. elektryczność... może i to jest kolejny klucz Benjamina Franklina, tylko nie sposób nad tym teraz zapanować. Albert Einstein, który jakoś tam nadzorował eksperyment, nagle się wycofał twierdząc, że jeszcze nie czas... A wracając do Jezusa, wszystko jest w nas i w koło nas, kwestia jak użyć tych narzędzi. Może rzeczywiście jeszcze nie czas... A pytanie nasunęło mi się teraz –  czym my jesteśmy ???

Ps. Wykłady !!! ??? Spokojnie mam iq 74, słowo honoru, że taki wynik miałem. Nie co lepiej było w beztroskim nieletnim świecie młodości.

Offline

 

#8 2006-08-05 20:22:59

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

zgoda ale myślę, że wiele już mamy, tylko my szaraczki o tym nie wiemy i może nie zawsze to było dzieło przypadku (może tak jak to jabłko coś tam z góry spadło)
PiS: zrobiłem nowy dział


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#9 2006-08-29 22:50:26

Nostradamus

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Myślę, że to nie tylko zakrzywienie przestrzeni ale czsoprzestrzeni, tego nikt nawet w tej chwili nie wyklucza tylko brak nam środków i możliwości, a może już i nie. Cały problem myślę jest w tym ze cas nie łynie tak samo w różnych miejscach kosmosu, a to może można zmieniać.


"Gdy dasz się rozszyfrować, jesteś stracony. Życie to gra, która ma cię rozweselić lub doprowadzić do łez, ale której nie warto traktować poważnie"

Offline

 

#10 2006-09-02 20:56:57

osa

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-24
Posty: 198
Punktów :   
WWW

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Problem jest w tym jak zbudować taki "tunel czasoprzestrzenny" bo o to chyba chodzi, można skończyć też w czarnej dziurze


Strona główna witryny internetowej o pozycjonowaniu GuruNet
Katalog w którym znajdziesz dużo ciekawych i interesujących stron Katalog Stron Internetowych
Darmowy Katalog Wartościowych Stron Internetowych Katalog Bonus
Forum dyskusyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie Forum GuruNet.pl

Offline

 

#11 2006-09-09 08:38:05

aga

Moderator

Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 107
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Fajna sprawa, może taki tunel do sklepów


Żyjemy tylko po to, aby odkryć piękno. Wszystko inne jest jedynie sztuką oczekiwania

Offline

 

#12 2006-09-13 20:55:46

Nostradamus

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

osa napisał:

Problem jest w tym jak zbudować taki "tunel czasoprzestrzenny" bo o to chyba chodzi, można skończyć też w czarnej dziurze

zbudować to się nie da ale można otworzyć (jak na filmach )

aga napisał:

Fajna sprawa, może taki tunel do sklepów

a kobiety to tylko o jednym


"Gdy dasz się rozszyfrować, jesteś stracony. Życie to gra, która ma cię rozweselić lub doprowadzić do łez, ale której nie warto traktować poważnie"

Offline

 

#13 2006-09-19 18:03:06

aga

Moderator

Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 107
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Nostradamus to był żart. Jeżeli taki tunel istnieje, to gdzie może nas doprowadzić ?


Żyjemy tylko po to, aby odkryć piękno. Wszystko inne jest jedynie sztuką oczekiwania

Offline

 

#14 2006-09-21 21:00:38

Nostradamus

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

aga napisał:

Nostradamus to był żart. Jeżeli taki tunel istnieje, to gdzie może nas doprowadzić ?

mój też
nie wiem


"Gdy dasz się rozszyfrować, jesteś stracony. Życie to gra, która ma cię rozweselić lub doprowadzić do łez, ale której nie warto traktować poważnie"

Offline

 

#15 2006-12-31 23:27:23

all

Użytkownik forum

Zarejestrowany: 2006-07-14
Posty: 72
Punktów :   

Re: EKSPERYMENT FILADELFIA

Wy tu zarty, a temat powazny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora